توافق فوعه و کفریا / ۵

در ادامه عملیات اجرای توافق، از شب گذشته اعزام اتوبوس ها و آمبولانس ها به فوعه و در مقابل به زبدانی تکمیل شد و طبق اعلام رسمی، 99 اتوبوس و تعدادی آمبولانس به فوعه رسیدند که به این تعداد 21 اتوبوس قبلی که از 4 ماه قبل در #فوعه محبوس شده بودند، اضافه می شود. در مقابل گفته شده 92 اتوبوس و تعدادی آمبولانس به مضایا و زبدانی وارد شده.

و آنگونه که عنوان می شود در حال حاضر آماده سازی و سوار شدن افرادی که قبلا لیست شان تهیه شده در حال انجام است که با توجه به تعداد بالای آنها، وقت زیادی می طلبد.

شب گذشته 6 خمپاره از سمت منطقه رام حمدان به فوعه #کفریا شلیک شد. که نشان دیگری باشد بر شدت اختلافات درونی مسلحین در مورد این #توافق.
کما کان حملات شدید رسانه ای به سمت #النصره و جولانی روانه است که منبع اصلی آن معارضه مورد حمایت #سعودی مثل محمد علوش و ارتش آزادی های مورد حمایت #ترکیه است. تا آنجا که میگویند جولانی برای امضای این قرار داد میلیون ها دلار از #ایران و قطر پول گرفته است!

به همین دلیل امکان هرگون کارشکنی وجود دارد، و سابقه سیاه مسلحین و حامیان آنها میگوید برای مصالح شان، حاضرند هر کاری بکنند. ولو آنکه قربانی بی گناهان و غیر نظامیان باشند. به همین دلیل النصره و #احرارالشام در مسیر فوعه تا #حلب انتشار یافته اند تا مانع حمله به کاروان ها شوند.

نکته دیگری که امروز منتشر شد، امتیازی است که #قطر از این توافق طلب کرده است. و آن هم آزادی دیپلمات های قطری ست که در بحران اخیر  عراق و پیرو حمایت از داعش توسط #حشدالشعبی بازداشت شده اند.

به نظر می رسد تا ساعات پایانی امشب طرفین آماده عملیات جابجایی باشند که در نوع خود یکی از بزرگترین مصالحه ها و جابجایی های جنگ سوریه است.

#جهاد_رضا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.